Akademik ve İdari Personele Yönelik Diksiyon ve Kurumsal İletişim Eğitimi Verildi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü tarafından 2023 yılı hizmet içi eğitim planı kapsamında akademik ve idari personelimize yönelik “Diksiyon ve Kurumsal İletişim” konulu eğitim programı düzenlendi.

 

Yalnızbağ Yerleşkesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen eğitime Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Genel Sekreter V. Metin Uğurtürk, Kalite Koordinatör Yrd. Dr. Öğr. Üyesi M. Kürşat Öksüz, Personel Daire Bakanlığı Şube Müdürü Neşe Taşkolu, akademik ve idari personel katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Üniversitemizin Kurumsal Akreditasyon başvurusunun kabul edildiği ve önümüzdeki aylarda değerlendirme sürecinden geçileceğini belirterek bu süreçte topyekûn bir kalite seferberliği başlatıldığını ifade etti. Bu kapsamda, Diksiyon ve Kurumsal İletişim Eğitimi ile yeni eğitim-öğretim yılına güzel bir başlangıç yapılmasının hedeflendiğini ve Türk Dil Bayramı’nın kutlandığı bu haftada böyle bir etkinliğin gerçekleştirilmesinin de güzel bir tevafuk olduğunu belirterek yeni eğitim-öğretim yılının tüm personel ve öğrencilere hayırlı olması temenni etti.

 

Eray Üzümcü tarafından verilen eğitimde diksiyonun önemi, doğru nefes alma teknikleri, ses tonu ve vurgu kullanımı, beden dili ve jestlerin etkili kullanımı, kurumsal iletişim gibi konular hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Eğitim sonunda etkinliğin değerlendirilmesi ve geri dönüşler doğrultusunda daha iyi hale getirilmesi için Kalite Koordinatörlüğü tarafından karekod aracılığıyla Etkinlik Değerlendirme Anketi uygulandı. Anket sonuçlarına göre eğitimden memnuniyet oranının yaklaşık %80 ile yüksek bir seviyede gerçekleştiği görüldü.

 

 

 

 

 

Loading

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email